Czasem zdarzają się sytuacje, w których musimy nieoczekiwanie zrezygnować z pracy z powodu choroby lub innych nieprzewidzianych okoliczności. W takich momentach ważne jest, aby profesjonalnie poinformować pracodawcę o naszej nieobecności. Warto zatem wiedzieć, jak napisać sms, który będzie klarowny, uprzejmy i jednocześnie zawierać istotne informacje. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak napisać sms, że nie będzie Cię w pracy.
Jak napisać sms do szefa o chorobie
Informowanie szefa o chorobie za pomocą wiadomości tekstowej może być delikatnym zadaniem. Ważne jest, aby wyrazić swoje przeprosiny za nagłą nieobecność i jednocześnie dostarczyć mu istotne informacje.
Przykładowy tekst:
Szanowny Panie/Pani [imię szefa], |
Przepraszam za nagłą nieobecność, ale dzisiaj nie będzie mnie w pracy z powodu choroby. Jestem bardzo zawiedziony/a, że muszę Pana/Panią zawieść, ale niestety nie czuję się dobrze i potrzebuję odpocząć. Postaram się jak najszybciej wrócić do pracy. Proszę o zrozumienie. |
Z poważaniem, |
[Twoje imię] |
Jak napisać sms do pracodawcy
Kiedy musisz poinformować pracodawcę o swojej nieobecności w pracy, należy zachować profesjonalizm i jasność w komunikacji. Warto podkreślić swoje zaangażowanie i zrozumienie dla ewentualnych utrudnień, jakie może to spowodować.
Przykładowy tekst:
Szanowny Panie/Pani [imię pracodawcy], |
Chciałbym/chciałabym poinformować, że dzisiaj nie będę mógł/mogła pojawić się w pracy z powodu nagłej choroby. Jestem świadomy/a ewentualnych niedogodności, jakie to może spowodować, i przepraszam za wszelkie utrudnienia. Postaram się jak najszybciej wrócić do pracy. |
Z poważaniem, |
[Twoje imię] |
Najczęściej zadawane pytania
W tej sekcji znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące informowania pracodawcy o nieobecności w pracy za pomocą wiadomości tekstowej.
Jak szybko powinienem/powinnam wysłać wiadomość?
Ważne jest, aby poinformować pracodawcę tak szybko, jak to możliwe. Postaraj się wysłać wiadomość zaraz po zorientowaniu się, że nie będziesz w stanie przyjść do pracy.
Czy powinienem/powinnam podawać szczegóły choroby?
Możesz wspomnieć o chorobie, ale nie musisz podawać szczegółów. Wystarczy krótkie stwierdzenie, że nie czujesz się dobrze.
Co powinienem/powinnam zrobić po wysłaniu wiadomości?
Po wysłaniu wiadomości zaleca się kontakt telefoniczny z przełożonym w celu potwierdzenia otrzymania wiadomości i omówienia ewentualnych zastępstw.